İnegöl Paşaören Köyü

Paşaören Köyü Bursa ilimizin İnegöl ilçesine bağlıdır. 2010 yılı nüfus verilerine göre köyde 131 kadın ve 132 erkek olmak üzere toplam 263 kişi yaşamaktadır.

İnegöl ilçe merkezine 10 km. Bursa iline ise 55 km. mesafede yer alan şirin bir köyümüzdür. Eski bir köy olup köyde geleneksel ahşap köy evlerinin en güzel örnekleri bulunur. Köyün temel geçim kaynağı sebze ve meyve üretimidir.

Köyümüzün Gelenekleri

Köyümüz yerli köylerimizden olup,köyde manav kültürü hakimdir. Örneğin:Köy halkından olup,nerede olursa olsun;hernangi bir cenaze,mevlüt,(vefat eden bir kişinin muhakak;yedisi, kırkı,elliikisi ve yılı mevlütleri yapılır.Bunlardan kırkı ve yılı geniş kapsamlı tüm köy halkı ve yakınları çağrılarak yapılır.Bu iki mevlütte muhakak etli pilav ikramı yapılır. ayranı,turşusu ve bazar ekmeği cabası)

Ekleyen: Metin GİRGİN Ekleme Tarihi: 09.03.2013 (20:12:34)

Bursa İnegöl Paşaören Köyü Marmara bölgesinin yaygın iklim özelliği olan geçiş iklimine sahip bir köyümüzdür. 

[Devamını Siz Yazın]

Paşaören Köyü Tanıyalım

[Bilgi Ekle]

Paşaören Köyü Ziyaretçi Defteri

[Deftere YAZ]

Tüm Mesajlar

Bursa İnegöl Paşaören Köyü Ziyaretçi Sayısı: 3599

İnegöl Paşaören Köyü ile ilgili olarak elinizde bulunan resimleri, videoları bizlerle paylaşabilirsiniz Türkiye köylerinin tanıtım platformu olan sitemizde Paşaören Köyü hakkında bilgi vererek köyünüzü tanıtabilirsiniz. Köyün gelenekleri, kültürü, iklimi, ulaşım imkanları, yemekleri, coğrafi özellikleri, geçim kaynakları hakkında bilgiler vererek Paşaören Köyü hakkında yıllarca kalacak geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Köyler Köyler