Köprüköy Ağcaşar Köyü

Ağcaşar Köyü Erzurum ilimizin Köprüköy ilçesine bağlıdır. 2010 yılı nüfus verilerine göre köyde 562 kadın ve 543 erkek olmak üzere toplam 1.105 kişi yaşamaktadır.

Erzurum il merkezine 74 km. Köprüköy ilçe merkezine ise 16 km. mesafede yer alır. Köyde bir ilköğretim okulu ve bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Köyün denizden yüksekliği 1710 metredir. Köyde su şebekesi ve kanalizasyon sistemi bulunmaktadır. Köyün eski ismi Işkı'dır. Bu isim 1928 yılında Ağcaşar olarak değiştirilmiştir. Ağcaşar Köyü'nün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Köyde tahıl, patetes, şekerpancarı, yulaf, yonca gibi ürünler yetiştirilmektedir. Köyün tandır kebabı meşhurdur.

Erzurum Köprüköy Ağcaşar Köyü Karasal iklimin etkisi altındadır. Doğal bitki örtüsü bozkırdır. 

[Devamını Siz Yazın]

Ağcaşar Köyü Tanıyalım

[Bilgi Ekle]
Bu bölüme henüz köyümüzü tanıtan bir açıklama eklenmemiştir.
Yukarıdaki [Bilgi Ekle] linkini tıklayarak köyümüzün tanıtımına ilk olarak siz başlayabilirsiniz.

Ağcaşar Köyü Ziyaretçi Defteri

[Deftere YAZ]

Tüm Mesajlar

Erzurum Köprüköy Ağcaşar Köyü Ziyaretçi Sayısı: 2547

Köprüköy Ağcaşar Köyü ile ilgili olarak elinizde bulunan resimleri, videoları bizlerle paylaşabilirsiniz Türkiye köylerinin tanıtım platformu olan sitemizde Ağcaşar Köyü hakkında bilgi vererek köyünüzü tanıtabilirsiniz. Köyün gelenekleri, kültürü, iklimi, ulaşım imkanları, yemekleri, coğrafi özellikleri, geçim kaynakları hakkında bilgiler vererek Ağcaşar Köyü hakkında yıllarca kalacak geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Köyler Köyler