Arpaçay Taşlıağıl Köyü

Taşlıağıl Köyü Kars ilimizin Arpaçay ilçesine bağlıdır. 2010 yılı nüfus verilerine göre köyde 232 kadın ve 254 erkek olmak üzere toplam 486 kişi yaşamaktadır.

Köyümüz Osmanlı İmparatorluğu zamanında Zarşat Sancağı ile Kars İli’ne bağlı iken 1877-1918 yılları arasında Rus İşgali altında kalmıştır.1927 yılında yeniden düzenlenen teşkilata göre Zarşat sınırından geçen Arpaçayı nehrine izafeten Arpaçay adını alan ilçemize bağlanmıştır. Köyümüz özellikle yoğun bir şekilde ekonomik nedenlerden dolayı hızla göç vermektedir.

İlçeye uzaklığı 12 km'dir. Taşağıl köyü 96 haneden ibarettir.Ayrıca köyde bir sağlık evi ve ilköğretim okulu bulunmaktadır.

Kars Arpaçay Taşlıağıl Köyü Karasal iklimin etkisi altındadır. Doğal bitki örtüsü bozkırdır. 

[Devamını Siz Yazın]

Taşlıağıl Köyü Tanıyalım

[Bilgi Ekle]
Bu bölüme henüz köyümüzü tanıtan bir açıklama eklenmemiştir.
Yukarıdaki [Bilgi Ekle] linkini tıklayarak köyümüzün tanıtımına ilk olarak siz başlayabilirsiniz.

Taşlıağıl Köyü Ziyaretçi Defteri

[Deftere YAZ]

Tüm Mesajlar

Kars Arpaçay Taşlıağıl Köyü Ziyaretçi Sayısı: 2594

Arpaçay Taşlıağıl Köyü ile ilgili olarak elinizde bulunan resimleri, videoları bizlerle paylaşabilirsiniz Türkiye köylerinin tanıtım platformu olan sitemizde Taşlıağıl Köyü hakkında bilgi vererek köyünüzü tanıtabilirsiniz. Köyün gelenekleri, kültürü, iklimi, ulaşım imkanları, yemekleri, coğrafi özellikleri, geçim kaynakları hakkında bilgiler vererek Taşlıağıl Köyü hakkında yıllarca kalacak geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Köyler Köyler