Afşin Binboğa Köyü

Binboğa Köyü Kahramanmaraş ilimizin Afşin ilçesine bağlıdır. 2010 yılı nüfus verilerine göre köyde 143 kadın ve 160 erkek olmak üzere toplam 303 kişi yaşamaktadır.

İlçe merkezine 18 km. uzaklıkta yer alan bir köydür. 1880 Senesinde Büyük Şevin köyünden ayrılan insanlar tarafından kurulan bir köy olduğu bilinmektedir. Köy Binboğa Dağlarının eteklerinde vadi yamacına kurulmuştur. Köyün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Köyde yaylacılık da yapılmaktadır. Kahramanmaraş il merkezine 168 km. mesafededir. Köyde karasal iklim hakimdir. Köyün denizden yüksekliği 1640 metredir. Köy toplam 60 haneden meydana gelir.

Kahramanmaraş Afşin Binboğa Köyü daha çok karasal iklime sahiptir. 

[Devamını Siz Yazın]

Binboğa Köyü Tanıyalım

[Bilgi Ekle]

Binboğa Köyü Ziyaretçi Defteri

[Deftere YAZ]
Köyümüzün Panosuna henüz bir mesaj eklenmemiştir.
Yukarıdaki [Deftere YAZ] linkini tıklayarak sohbeti sizler başlatabilirsiniz.
Tüm Mesajlar

Kahramanmaraş Afşin Binboğa Köyü Ziyaretçi Sayısı: 2565

Afşin Binboğa Köyü ile ilgili olarak elinizde bulunan resimleri, videoları bizlerle paylaşabilirsiniz Türkiye köylerinin tanıtım platformu olan sitemizde Binboğa Köyü hakkında bilgi vererek köyünüzü tanıtabilirsiniz. Köyün gelenekleri, kültürü, iklimi, ulaşım imkanları, yemekleri, coğrafi özellikleri, geçim kaynakları hakkında bilgiler vererek Binboğa Köyü hakkında yıllarca kalacak geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Köyler Köyler